Testování, 4. 3. 2022

Foto: Redakce

V redakci jsme už ve věku, kdy se začínáme v obchodech pokukovat po anti-age krémech a sérech nebo nám už pár let zdobí poličku v koupelně. A tak není divu, že jsme možnost otestovat řadu Anti-Age Global od značky Yves Rocher víc než uvítaly. Jak testování probíhalo a dopadlo?

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Stárnutí pleti řeší nejspíš každá žena. Lhaly bychom, kdybychom tvrdily, že jsme výjimky. Úplně ho zastavit zatím věda ani kosmetické společnosti neumí, ale naštěstí existují prostředky, kterými se dá zpomalit. Jenže i když na trhu seženete spoustu nejrůznějších krémů, gelů, olejíčků a sér, vybrat takový, který by vyhovoval typu vaší pleti, může být docela alchymie. Není divu, že se stále více žen (ale i mužů, abychom byly spravedlivé) začíná rozhlížet spíše mezi výrobky přírodního původu. Protože kdo jiný než příroda může pomoci?

Luxus zevnitř u zvenku

S touto myšlenkou (a lehkou zvědavostí) jsme ostatně vstupovaly i do testování řady Anti-Age Global od Yves Rocher určené pro péči o zralou, unavenou a mdlou pleť s prvními vráskami. Vyzkoušet jsme mohly Denní revitalizační péči proti vráskám, Noční regenerační péči, Dvoufázové regenerační sérum na noc, Rozjasňující emulzi s OF 30 a Rozjasňující kúru Anti-Age Global.

Yves Rocher

Vím, že jde hlavně o to, jak přípravky působí, jaké jsou uvnitř, ale nemůžu si pomoct – musím vyzvednout i obaly krémů a sér od Yves Rocher. Všechny jsou ve skleněných flakonech, navíc i papírové obaly jsou plně recyklovatelné a použit je na ně papír pocházející z plánované výsadby lesů. Pro někoho to možná není až tak důležité, ale pro mě je to určitě příjemný bonus. Každé snížení spotřeby plastů se počítá,“ chválí naše redaktorka Petra. Jak dodává, barevné zlato-bílé zpracování obalů už je třešinkou na pomyslném dortu a působí luxusně. „Je to taková předehra k tomu, co je uvnitř,“ směje se.

V hlavní roli příroda

Všechny přípravky řady Anti-Age Global, které jsou určené především pro ženy ve věkové kategorii 40+, spojuje unikátní složení, v jehož čele stojí rostlinný nektar z pupenů a nektar z ořechů tagua. Tato kombinace zajistí nejen vyživenou pokožku, ale také její zářivý vzhled. Pokud tedy bojujete s unavenou a mdlou pletí, bude pro vás řada Anti-Age Global jako stvořená. Rostlinný nektar z pupenů podporuje regeneraci buněk a zářivý nektar z ořechů snižuje syntézu melaninu, díky čemuž společně snižují tvorbu pigmentových skvrn a dodávají pleti jas a sjednocený vzhled.

Ale dost teorie. Jak se řada Anti-Age Global osvědčila v praxi?

Na den i noc

Yves Rocher

Klasikou každé péče o pleť jsou denní a noční krémy. A tak samozřejmě nemohou chybět ani v Anti-Age Global. „Pro mě byly Denní revitalizační péče proti vráskámNoční regenerační péče velmi příjemným překvapením. Bohužel i po čtyřicítce mě stále trápí mastnější pleť a vybrat krém, který by zároveň působil proti vráskám a nezatěžoval pokožku, je docela složité. Ale jak denní, tak noční péče řady Anti-Age Global splňují tuhle podmínku dokonale,“ popisuje Petra. „Krémy jsou lehounké, především ten denní, vůbec jsem neměla pocit, že by pleť jakkoli zatěžovaly. Pokožka po použití byla úžasně hladká – zezačátku používání jsem na ni měla tendenci pořád sahat. To je asi tak jediný nedostatek obou přípravků. A ani za něj nemůžou,“ usmívá se naše redaktorka.

S Petrou souhlasí i další zástupkyně naší redakce, editorka Ivana. „Textura krémů je úžasná. Noční je samozřejmě trošku hutnější, ale určitě ne tak, že byste měli pocit, jako by se vaše pleť ‚dusila‘. Spíš je krásně hydratovaná. Efekt je vážně znát pár vteřin po nanesení, pokožka je zjemněná, vypnutější – přesně jak bych si u tohoto typu péče představovala. Plus za sebe ještě musím vyzdvihnout úžasnou vůni,“ nešetří chválou Ivana.

Projasnění i ochrana

Yves Rocher

Dalším z testovaných produktů byla Rozjasňující emulze s OF 30. Ta kromě působení proti vráskám a dalším projevům stárnutí pleti dodává pokožce jas a bojuje proti pigmentovým skvrnám. „Přiznávám, že jsem nikdy moc nevěřila, že by pokožka po nějakém přípravku mohla být rozzářená. Ale tato emulze řady Anti-Age Global mě vyvedla z omylu. Opravdu jsem měla pocit, že je po ní moje pleť tak nějak jasnější. Opět za mě velká pochvala, že jsem neměla s emulzí problémy ani při mastnější pleti. Efekt proti pigmentovým skvrnám se nejspíš plně projeví až v létě, ale už teď velmi oceňuji, že má emulze SPF 30 a chrání před škodlivými slunečními paprsky,“ vyzdvihuje Petra.

Za sebe musím dodat, že kromě příjemně vyživené a projasněnější pleti se mi líbí, že mohu emulzi použít i pod make-up. Na rozdíl od některých jiných přípravků nezanechává film, který by bránil ‚přilnutí‘ make-upu k pleti, netvoří se nevzhledné žmolky. Tím si u mě emulze zajistila opravdu každodenní používání,“ usmívá se Andrea.

Pomoc dvou fází

Yves Rocher

Dvoufázové regenerační sérum na noc, které podporuje hloubkovou hydrataci a obnovu pokožky, čímž ji vyživuje a bojuje proti stárnutí, si zamilovala naše redaktorka Andrea. „Vzhledem k tomu, že mám suchou pokožku, potřebuji přípravky, které ji opravdu vyživí a hydratují. A toto sérum je k tomu jako stvořené. Zpočátku jsem se bála, že se jedná o klasický olej, který mojí pleti ne vždy sedne, ale textura mě velmi mile překvapila. Je úžasně lehká a sérum se okamžitě vstřebá, takže nemáte vůbec pocit ulepené nebo umaštěné pokožky,“ říká Andrea. „Ani teď v zimě jsem neměla problémy se suchými šupinkami na obličeji, což rozhodně přičítám právě tomuto séru. I když nejspíš to bude celkový výsledek požívání řady Anti-Age Global.“

Určitě souhlasím s Andy, dvoufázové regenerační sérum je skvělé. Nijak pleť nezatěžuje a ani nabrání vstřebání dalších přípravků. Určitě oceňuji i kapátko – máte přesně pod kontrolou, jaké množství přípravku použijete, a navíc nehrozí, že byste do séra zanesli nečistoty. Mimochodem, překvapilo mě, že stačí použít dvě, maximálně tři kapky. Takže sérum vydrží opravdu dlouho,“ doplňuje Iva.

Výživa v ampulce

Yves Rocher

Novinkou od Yves Rocher, kterou jsme také mohly vyzkoušet, pak byla Rozjasňující kúra Anti-Age Global, která se ukrývá v ampulkách. Také ta je určena pro intenzivní výživu a obnovení jasu pleti, k boji proti jejímu stárnutí a k hloubkové hydrataci.

Nebudu lhát – první, čím si mě tato kúra získala, byly malé růžové ampulky, které jednoduše v nejužším místě pootočíte a tím se rozlomí a otevřou. Nanášení emulze, jež se skrývá uvnitř, je tak docela zábava,“ říká Ivana. „Ale důležitější je samozřejmě účinek. Používala jsem kúru v rámci denní péče a v kombinaci s rozjasňující emulzí je to ‚silná dvojka‘. Velmi rychle se vstřebává, má jemnou strukturu, vůbec nijak pleť nezatěžuje. I když nemám pokožku nějak problematickou, občas jsem měla u některých kombinací přípravků pocit, že už je to na ni prostě moc. Ale na Anti-Age Global se mi líbí, jak se produkty krásně doplňují a nebojují spolu. Rozjasňující kúra krásně zapadne do péče o pleť. Pokožku úžasně vypnula a hned po pár použitích jsem měla pocit, že je tak nějak přirozenější, jasnější.“

Pochvala? Rozhodně!

A jak naše redaktorky proměněné v testerky hodnotí řadu Anti-Age Global od Yves Rocher celkově?

Po měsíci používání přípravků této řady vlastně nemám, co bych vytkla. Asi bych to ani neměla přiznávat, ale díky testování jsem poprvé v životě opravdu vydržela celý měsíc u ucelené péče o pleť – denní i noční. Přitom to rozhodně nebyl můj první pokus, jen jsem nikdy neměla pocit, že je to opravdu k něčemu. Až teď. U používání Anti-Age Global určitě vydržím. Ostatně ani po měsíci pravidelné péče nejsem zdaleka ani v polovině, co se spotřeby přípravků týče. A zdaleka nejsem ani u konce s nadšením z nich. Samozřejmě nemůžu říci, že mi po pár týdnech jako mávnutím kouzelného proutku zmizely všechny začínající vrásky, ale pleť rozhodně působí mladistvěji a jasněji, což je nadějí na další působení,“ shrnuje za nás všechny Petra.

Shrnutí testování

Klady Anti-Age Global

 • hloubkově vyživuje a posiluje pleť
 • rozjasňuje pokožku
 • působí proti vráskám
 • nezatěžuje pleť
 • jednotlivé přípravky se skvěle doplňují
 • stačí malé množství přípravků
 • čistě rostlinné, přírodní složení
 • účinek již po několika dnech používání
 • recyklovatelné obaly, menší podíl plastů i papíru
 • elegantní, luxusní design

Zápory Anti-Age Global

 • někoho může odradit vyšší cena (ale vzhledem ke kvalitě je odpovídající)

Celkové hodnocení: 98 %

Autor článku: Petra Chmelová; Foto: Redakce