Životní styl, 23. 2. 2023

Foto: Shutterstock

Uhrančivá, nezapomenutelná a oblíbená. Charlize Theron se pro filmové role i rodinu udržuje v kondici téměř každý den. Co jí nejčastěji a kolik toho sní, když hřeší?

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Charlize Theron (47) je jihoafricko-americká herečka, producentka a modelka, která oslnila v biografickém filmu Zrůda, za který obdržela Oscara. V roce 2016 se objevila na seznamu nejvlivnějších osobností podle magazínu Time. Naposledy se ukázala ve snímku Rychle a zběsile 9, ve kterém opět zlobila Vin Diesla – a provokovala fanoušky svými upnutými kostýmy. Charlize již dlouhé roky vypadá pořád stejně úžasně, a to je dvojnásobnou matkou. Její krása a fenomenální postava berou dech, nicméně nic není náhoda.

Jsem z masa a kostí, vážení!

„Charlize je extrémně zodpovědná, soustředěná a profesionální klientka,“ říká o ní její fitness guru Fedele De Santis, který trénuje kupříkladu i herečky Kate Hudson nebo Evu Mendes. Charlize je dle jeho slov nesmírně houževnatá a tvrdá sama na sebe, přitom prožívá to, co každá jiná žena. „Život je pro mne stejně komplikovaný jako pro ostatní. Občas se probouzím, nemůžu se vejít do džínsů a připadám si tlustá a ošklivá. Ale naštěstí mám motivaci s tím něco udělat,“ nechala se slyšet atraktivní herečka.

Když se Charlize připravuje na akční roli, jako třeba v již uvedeném filmu Rychle a zběsile 9, kde hrála geniální hackerku Cipher, tónuje a posiluje s pomocí kliků, náklonů na lavičce, dřepů s kettlebelly a mrtvých tahů s činkami. Pokud zrovna nic nenatáčí, bere do ruky tenisovou raketu.

Sport ideální pro spalování tuků

Tenis je vynikající volbou, protože procvičuje celé tělo, spaluje tuky, posiluje kosti, zvyšuje flexibilitu a rovnováhu a je dobrý pro srdce. Jedná se o aktivitu v aerobním i anaerobním pásmu. Stručně řečeno, aerobní cvičení shazuje kila, zatímco to anaerobní s vyšší intenzitou se spoléhá na chemické látky, jako je glykogen, který má na starosti přeměnu energie a zrychlování metabolismu. Charlize je také milovnicí power jógy, na kterou chodí dvakrát týdně, zároveň si až čtyřikrát za sedm dní zajezdí na spinningovém kole. A jak vypadá její jídelníček?

Žádné polotovary a rychlokvašky

Hollywoodská hvězda se vyhýbá mastným, zpracovaným potravinám, jako jsou hranolky, hamburgery a pizza. Místo toho se zaměřuje na tmavě zbarvenou zeleninu s vyšším obsahem bílkovin (zelený hrášek, chřest, artyčoky, brokolice a podobně) a ovoce. „Každý den mám džusy, kapustu a zelené saláty. Když jím zdravě, dost spím a nepiju alkohol, tak vypadám nejlépe. Tehdy jsem nejšťastnější, a myslím, že je to na mně vidět,“ prozradila herečka. Ačkoli se její jídelníček zdá být chudý, Charlize jí šest menších jídel denně. Právě pravidelnost jí pomáhá v psychické i fyzické pohodě.

Mezery v disciplíně

Konzumace menších jídel je pro hubnutí příznivá, tělo nepřechází do režimu „hladomoru“, který zvyšuje ukládání tuku. Jelikož je ale Charlize bytost jako každá jiná, i ona má dny, kdy dostane chuť třeba na cheeseburger. V takových případech ochutná jen čtvrtku, ale rozhodně se o svoji chvilku neřesti nepřipravuje. Ví, že kdyby si dobroty zakázala, budou ji lákat ještě víc.

Autor článku: Petra Chmelová