Životní styl, 24. 2. 2023

Foto: Shutterstock

Přemýšlíte, proč se vám ještě nepovedlo potkat svou životní lásku? Možná jste nenarazili na protějšek v tom správném znamení. Kdo se hodí k Blížencům a s kým si budou rozumět třeba Střelci?

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Možná na horoskopy nevěříte, ale astrologové mají jasno. Některá znamení jsou prostě pro sebe přímo stvořená. Které dvojice mají ty nejlepší předpoklady vybudovat společně šťastný vztah plný lásky?

Beran a Vodnář

Tihle dva se spolu nikdy nebudou nudit! Oba mají smysl pro dobrodružství, rádi zkoušejí nové věci, dokáží si užít každý zážitek. A hlavně milují, když své zážitky mohou sdílet s druhými!

Zatímco ostatní dvojice by mohly být z takového života rychle unavené, oni si pevně stojí po boku a dokáží ve společnosti druhého trávit hodiny a hodiny. Ovšem na druhou stranu si uvědomují, jak je důležitá osobní svoboda, a partnera či partnerku zbytečně „nedusí“ neustálými požadavky na jejich pozornost.

Býk a Rak

Tahle dvě znamení se prostě chápou i beze slov. Jejich pouto je silné jak na citové, tak i na psychologické úrovni. A co víc, tohle spojení s přibývajícími léty neslábne, spíš naopak.

Navíc k sobě partneři v těchto znameních cítí silný respekt a váží si jeden druhého. I kdyby se v některých věcech neshodovali, není to pro ně záminkou pro konflikt či nedůvěru. Úžasně se doplňují a mají všechny předpoklady pro dlouhodobé, rovnocenné partnerství plné porozumění a citů.

Blíženci a Vodnář

I když se potkali teprve před pár týdny, už mají pocit, že se znají dlouhá léta. A ačkoli jim okolí nevěří, oni prostě vědí své – jsou pro sebe jako dělaní. Stačilo několik setkání a hned se na sebe „napojili“. Kromě toho se úžasně doplňují ve své kreativitě, jíž mají oba na rozdávání.

Navzdory tomu, že si bez sebe nedokáží představit život, oba si váží své osobní nezávislosti a navzájem tento postoj u svého protějšku respektují. Rozhodně to ale není žádnou překážkou v jejich harmonickém vztahu plném společných dobrodružství a vzájemné úcty.

Rak a Ryby

Ačkoli se mohou tato znamení zdát na první pohled „chladná“ (však obě patří vodnímu živlu), společně tvoří dokonalý pár. Moc dobře vědí, co od toho druhého očekávat, velkou měrou i proto, že se nebojí dokonale poznat sebe sama. I díky této přirozené sebedůvěře se neutápějí ve vztahových nejistotách, které často dostihnou i velmi silná partnerství.

Společně usilují o lepší svět – ať už ten svůj nebo v obecném slova smyslu. Rádi jeden o druhého pečují a vytvářejí silné láskyplné pouto, které jen tak někdo nenaruší.

Lev a Střelec

Vášeň v tomhle páru rozhodně nechybí! A nemluvíme jen o té v ložnici. Tak silně, jako tato znamení dokáží milovat, přistupují i k ostatním aspektům života v páru. Když si něco usmyslí, společně udělají vše pro to, aby daného cíle dosáhli. Vědí, co od druhého chtějí, a dokonale si rozumí, i když se občas (ostatně jako kterýkoli jiný pár) umí pohádat. Ovšem nepatří k těm, co by dlouho zůstávali naštvaní – to jim jejich vášeň pro druhého nedovolí.

Pro své okolí jsou skvělým párem, se kterým nikdy není nuda, neobejde se bez nich žádná sešlost a jsou vzorem (často nedosažitelným) pro ostatní dvojice. Jejich vášeň není z těch, co rychle vyprchá, ale vydrží jim společně s láskou celý život.

Panna a Býk

Málokteré páry jsou si tak oddané jako právě Panna a Býk. Oba jsou praktičtí, snadno vycházejí s druhými (a tedy i se sebou) a díky své přirozené poctivosti a upřímnosti před sebou nemají tajnosti, které by mohly jejich vztah ohrožovat. Navzájem se vášnivě podporují a jejich vzájemná blízkost udivuje i ty největší romantiky.

Jejich vztahu také pomáhá, že v naprosté většině sdílejí důležité životní hodnoty. To je pro ně velmi důležité, protože by nemohli dlouho setrvávat v partnerství s někým, kdo se na život dívá zcela opačně. Znamenalo by to pro ně opuštění vlastních morálních postojů a to je pro ně nepředstavitelné. Harmonie jejich vztahu naplněného láskou umí vydržet celý život.

Váhy a Blíženci

Vzhledem k tomu, že jsou obě znamení silně intelektuální, je pro ně důležité propojení právě v této rovině. A u sebe navzájem ho nacházejí dokonale. Neznamená to ale, že by v jejich vztahu chyběla vášeň! Právě naopak. Společně objevují nové věci, zážitky, dobrodružství…

Rozumějí si prakticky beze slov, cítí vůči sobě pořádnou dávku respektu a jsou vděční za každý den, který mohou strávit ve společnosti toho druhého. Zatímco jiné páry harmonii složitě hledají, pro ně je samozřejmostí již od začátku. Nemají rádi spory, jsou přirozenými „mírotvorci“. Porozumění a láska u nich jde ruku v ruce.

Štír a Rak

Ačkoli ve spoustě případů vztah velmi vášnivých znamení nefunguje, Štír a Rak jsou čestnou výjimkou. Neskrývají své emoce a nemají problém je dát ostatním najevo, což může občas vést k pořádně „intenzivním“ situacím. Oba je ale dokáží ustát a jejich vztah tím neoslabuje, ale naopak posiluje.

I když je vášeň hlavním hnacím motorem jejich vztahu, dokáží se skvěle doplňovat i v jiných oblastech a jsou si vzájemně silnou oporou. Navzájem by pro sebe udělali cokoli a jeden druhého ochraňují. To je v jejich případě skvělým základem pro dlouhodobý vztah plný lásky.

Střelec a Beran

Energie mezi těmito znameními je prakticky nekonečná – a na rozdíl od jiných párů totiž s přibývajícími roky neslábne, naopak. Milují život i lásku jako takovou, a tak si obojího umí pořádně užít. Samozřejmě společně! Jejich vzájemná úcta by mohla jiné dvojice inspirovat.

Mimochodem, právě oni jsou důkazem, že staré známé rčení „protiklady se přitahují“ nemusí vždy platit. Jejich nejsilnější stránkou je totiž podobnost v základních předpokladech, na nichž vztah plný harmonie, vášně a lásky stavějí.

Kozoroh a Býk

Znáte ten pocit, kdy pozorujete dvojici lidí a máte pocit, že je mezi nimi prakticky hmatatelná chemie? Pak přesně takový obraz kolem sebe šíří Kozoroh a Býk. Nejenže se navzájem přitahují, ale také se zcela otevřeně obdivují a dávají své city najevo. I proto si svou společnost vždy užívají.

Jsou opravdovými spřízněnými dušemi, jejich láska je v podstatě hmatatelná. Pro sebe a svou rodinu by položili život, nacházejí v ní klid a harmonii, ale také životní smysl. Podporují se, doplňují, ale vzájemně se „nedusí“.

Vodnář a Blíženci

Vzájemně se považují téměř za božské bytosti a jako by nikdy nevycházeli z údivu nad zázrakem, kterým jejich láskyplné spojení je. Dokáží si prakticky číst myšlenky, dokončují si vzájemně věty… Zkrátka a dobře, jejich psychologické a emocionální pouto je opravdu nebývalé. A díky němu je jejich láska nebývale  silná.

Nezajímají se o to, co si o jejich vztahu myslí ostatní, oni vědí, že jsou pro sebe stvoření. I když dokáží být silnými individualisty, není pro ně tato vlastnost překážkou ve vztahu. Respektují svou nezávislost a o to víc si váží společných zážitků a vzájemné úcty a lásky. Máloco by je dokázalo rozdělit.

Ryby a Štír

Jejich vztah je spojením těl, ale i duší – umějí si beze slov splnit každé přání, jako by si viděli do mysli. Ostatně často to vypadá, jako by se snažili „proniknout“ do osobnosti druhého, aby ho ještě lépe pochopili a mohli si vzájemně dávat lásku a radost. To ale neznamená, že mezi nimi není silné spojení i tělesné, dokáží ve svém protějšku vzbudit silnou vášeň.

Romantika jejich vztahu rozhodně nechybí, i když o ní mohou mít jiné představy než jejich okolí – oni sami nejlépe vědí, co u jejich partnera či partnerky vzbudí úsměv na tváři a povzbudí jejich lásku a posílí vzájemné pouto, které vydrží celý život.

Další info: Self.com; YourTango.com

Autor článku: Petra Chmelová