Životní styl, 22. 9. 2022

Foto: Shutterstock

Studovala pod Ivanou Chubbuck, k jejímž žákům patřil Brad Pitt, Charlize Theron nebo Halle Berry. Eva Mendes patří k hollywoodským kráskám, za kterými se otočí každý muž. Jak moc dře na své postavě a co patří k jejím neřestem?

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Kubánsko-americká herečka Eva Mendes (48) tvoří krásný pár s hezounem Ryanem Goslingem (41). Při pohledu na tyhle dva člověka hned napadá, že by se mohli přejmenovat na Úžasňákovi. Vychovávají dvě dcerky, oba se udržují fit, jsou atraktivní a přitažliví. Pozornost poutají nejen na červeném koberci. A konkrétně Evu její vzhled stojí nemalé úsilí.

Čas jen pro sebe je důležitý

Sedmačtyřicetiletá podnikatelka pro magazín Women‘s Health prozradila, že nerada cvičí a vždy se k fyzické aktivitě musí přemlouvat. Jestli se dívá na nějaké staré fotografie z dovolených, na kterých si připadá prostorově výraznější, není známo, v každém případě ale na sebe má nějakou „páku“, která zabírá. Vždy se do posilovny nějak dostane.

„Vlastně si tam chodím odpočinout. Vědět, že mám hodinu na to, abych se věnovala jenom sama sobě, je pro mne prioritou,“ prozradila kráska s tím, že běžně cvičí třikrát týdně s trenérkou Johanou Spates, ale pokud se blíží nějaká důležitá událost, začne se hýbat pětkrát týdně.

Voda, pohyb a káva s kokosem

Eva se nejdřív soustředila na 35 až 45 minut kardia na běžeckém pásu, ale později zjistila, že jiné cvičení, konkrétně jogging a sprint, jejímu tělu prospívají víc. Tady je důležité připomenout, že jedinec, který se vrhne to přeměny postavy, nebo ji „pouze“ udržuje, neměl by podléhat nějakým dogmatům a „předepsaným“ postupům. Když si zvolí pohyb, který je jeho srdci blíž, není důvod, proč by se na něj neměl zaměřit. Z dlouhodobého hlediska udržitelnosti je takové rozhodnutí zásadní.

Eva Mendes ke své fitness rutině přidává i dostatečný pitný režim. Všude s sebou nosí čistou vodu, taky každý den snídá míchaná vejce s opečeným chlebem (bez cukru a vyrobený z organického naklíčeného celozrnného zrna), chybět nesmí káva s kokosovým olejem.

Každý den to samé? A proč ne?

Její oběd je obvykle úplně stejný: losos a quinoa či rýže. To vše doplněné salátem. Prý ji taková rutina nenudí. O zbytek jejího denního režimu se starají dvě malé holčičky, které jsou její hlavní prioritou. „Jsem s nimi celý den, běhám, starám se o ně a téměř nikdy si nesednu,“ přiznala hvězda romantického snímku Hitch: Lék pro moderního muže.

A pšt, Eva si neodepře ani pamlsky, miluje vaječné bonbony a sladkosti z karamelových vajec. Taky si dvakrát týdně otevře plechovku se sladkým nápojem. To je takový ten oranžový, zelený nebo notoricky známý červený, s bublinkami, kofeinem a hromadou cukru. Důležité ale je, že její energetický výdej bývá větší než příjem. Při svých 168 centimetrech váží 52,2 kilogramu.

Zdroje. Hola.com, Wikipedia.org, Delish.com

Autor článku: Lenka Šmídová