Životní styl, 11. 2. 2023

Foto: Shutterstock

Ženská rozkoš. Téma, které se dostává do popředí zájmu. Přestože orgasmus u žen dnes není žádné tabu, cesta k němu je často plná překážek. Tou největší je přitom špatná či žádná komunikace.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

S ženským orgasmem se pojí mnoho zajímavostí. Kromě toho, že orgasmus je skvělé analgetikum, které tlumí vnímání bolesti, je známo, že orgasmus lesbiček je četnější. Orgasmus je také považován za lék, drogu a je výborným prostředkem na usnutí. To vše již víme.

Nová zjištění však přinesl americký průzkum Match’s Singles in America, který zpracoval data o sexuálním životě od více než 5 500 lidí. Níže přinášíme ta nejzajímavější.

Kuřáci marihuany mají více orgasmů

Lidé, kteří pravidelně kouří trávu, mají více orgasmů. Dotazovaní kuřáci měli podle výzkumu až o 109 procent vyšší pravděpodobnost vícečetného orgasmu.

Být politicky aktivní se vyplácí i v sexu

Dalším zajímavým zjištěním je fakt, že jedinci, jejichž vášní je politika, mají více mnohočetných orgasmů a obecně více orgasmů při sexu.

Orgasmus předstírají i muži

Předstírání orgasmu není pouze doménou žen. V průzkumu Match’s Singles až 37 procent mužů uvedlo, že v minulosti předstírali orgasmus.

„Jako nejčastější důvod zmínili, že už si neužívali sex, přitom ale chtěli dát najevo své partnerce, že ji milují. Další důvod byl, že byli příliš opilí na to, aby skončili,“ komentuje výsledky studie Adam Durčák z e-shopu Růžový slon, který prodává erotické pomůcky a zabývá se zdravou sexualitou. U žen pak byly tyto dva hlavní důvody pro předstírání orgasmu stejné.

Nejvíce orgasmů zažijí ajťáci

Vědátoři, ajťáci či technici dělají něco správně. Přestože o nich panuje mnoho stereotypů, například, že jsou antisexuální, lidé pracující na počítačích a v elektronice mají více orgasmů než v kterékoliv jiné profesi.

Ženy, které posílají zamilované smajlíky mají více orgasmů

Používat flirtovací emojis se v sexuálním životě vyplácí. Podle amerického průzkumu totiž ženy, které používají zamilované líbací smajlíky a pusinky prožívají se svými partnery více orgasmů.

Naši rodiče byli více sexuálně aktivní

Naši rodiče si užívali v intimním životě více než my. Výzkum totiž potvrdil, že mileniálové (pozn. lidé narozeni v rozmezí zhruba 80. – 90.let) mají o 12 procent méně orgasmů než babyboomers (pozn. narozeni v letech 1946 až 1965).

Nejlepší orgasmy mají zrzky

Zrzky prožívají nejvíce rozkoše. Přestože výzkum nepřinesl zjištění, proč tomu tak je, faktem zůstává, že nejvíce orgasmů prožívají svobodné ženy s rudými vlasy, za nimi se umístily na druhém místě blondýnky.

Existuje více než 10 typů ženského orgasmu

Přestože si mnozí myslí, že existují pouze jeden nebo dva typy ženského orgasmu, opak je pravdou. Díky tomu, že ženské tělo představuje unikátní systém, mohou ženy prožívat více než deset typů orgasmu.

Mezi ně patří například orgasmus vaginální, klitoridální, simultánní, coregasm alias fitness orgasmus, multiorgasmus, mokrý orgasmus, anální, noční, bradavkový orgasmus, ale také předstíraný orgasmus,“ upřesňuje Adam Durčák s tím, že raritou mezi orgasmy je pak vyvrcholení pomocí dechu, mysli nebo představivosti.

Štítky: sex , vztahy

Autor článku: Andrea Veselá