Výživa, 26. 5. 2023

Foto: Shutterstock

Milujete zdravé džusy? Pak sáhněte po ovoci, jehož rubínově červená semena připomínají drahokamy. V antice ho spojili s láskou a plodností. A oprávněně. Ovlivňuje totiž tvorbu testosteronu, takže působí jako afrodiziakum. Milencům se ale hodí i po milování! Proč?

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Šťáva z granátového jablka obsahuje více než 100 fytochemikálií. Jedná se o skupinu tisíce biologicky aktivních sloučenin, které mají protinádorové účinky. Podporují imunitu, zbavují tělo škodlivých látek nebo jsou silnými antioxidanty. Šťáva z granátového jablka obsahuje vyšší hladiny antioxidantů než většina ostatních ovocných šťáv. Má také třikrát více antioxidantů než červené víno a zelený čaj. A v tom je její síla. Léčivá i milostná.

Pevná erekce a menší stres

Dle nejnovějších výzkumů dlouhodobé pití tohoto lahodného „nektaru“ podporuje erekci a lze ji tedy označit za přírodní Viagru. U žen zase zmírňuje průběh klimakteria a snižuje oxidační stres, který se podílí na dysfunkci spermií a obecně nízké plodnosti u obou pohlavní.

Ukázalo se také, že zmíněný nápoj pomáhá snižovat oxidační stres v placentě. Vědci však zatím ještě nevědí, jaké konkrétní výhody to může přinést. V každém případě se ví, že šťáva z granátového jablka zvyšuje hladinu testosteronu u mužů a žen, což je velmi dobrá zpráva.

Zlato, pojď na to!

Je to totiž jeden z hlavních hormonů, které stojí za sexuální touhou. I proto je v dnešní době „granátový džus“ oblíbenou součástí zdravé výživy. Dopřát si ho v den, kdy vás čeká milování nebo jiný fyzicky náročný výkon, je nanejvýš žádoucí! Z jakého důvodu? Nejen, že povzbudí libido, ale zajistí vytrvalost a regeneraci svalů po jakékoli aktivitě, tedy i sexu.

Když pomineme všechny výše vyjmenované výhody, jsou tu i další benefity, které by se neměly ignorovat. Šťáva z jednoho granátového jablka má více než 40 procent denního požadavku na vitamin C.

Domácí lékárnička i sexuolog

V podstatě se považuje za silný protizánětlivý prostředek, a to opět díky vysoké koncentraci antioxidantů. Chrání srdce a tepny, zlepšuje trávení, snižuje systolický krevní tlak, buduje imunitu, je dobrým zdrojem kyseliny listové, draslíku a vitaminu K. Suma sumárum, přidání šťávy z granátového jablka do stravy může snížit riziko chronických onemocnění a zánětů. Je to také skvělý způsob, jak získat důležité živiny a obnovit svůj milostný život.

Další info: Drink pomegranate juice daily ‚to boost sexual desire‘; 5 Benefits Of Pomegranate For Your Sexual Health

Autor článku: Andrea Veselá