Trendy, 26. 9. 2019

Foto: Shutterstock

Týdny módy po celém světě jsou v září v plném proudu, aby nám přinesly další vlnu čerstvé a neokoukané inspirace. Pravdou však je, že k nám z přehlídkových mol už dávno nepromlouvá jen oděvní průmysl, ale také trendy v oblasti módních účesů.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Letošní sezona se ponese ve znamení dob minulých, světlo světa tak znovu spatří účesy z 60. let nebo doplňky z let devadesátých. Na své si však přijdou také vyznavači moderních barevných odstínů, milovníci punk-rockových melodií či minimalisté preferující uhlazenost a rychlost provedení. Hlavní poslání, které k nám návrháři prostřednictvím svých modelů vysílají, se však skrývá v experimentování a zkoušení všeho nového. Nebojte se proto odvázat a vyzkoušet konečně to, na co jste dosud nenašli odvahu.

Jakou barvu

Škála barevných odstínů je tento podzim opravdu rozmanitá. Nejvýraznější prvek přitom tvoří neonové odstíny, nejčastěji aplikované na střih zvaný bob neboli krátké mikádo nad ramena. Snoubí se tak elegance tradičního účesu s extravagancí pastelových barev umocněných do nepřehlédnutelného neonu. Pokud se však v barevné helmě necítíte sebejistě, sáhněte raději po přirozenějších odstínech, jako je zrz, kaštanová, světle hnědá nebo špinavá blond. Kompromis mezi oběma tábory pak představuje výrazná odbarvená blond, kde se nyní pro změnu klade důraz na tmavé a viditelné odrosty.

„Se zesvětlováním se však vždy svěřte do rukou odborníka, domácí technikou za použití běžně dostupných produktů totiž může dojít k nevratnému poškození vlasu,“ radí odbornice na vlasovou péči značky Nouvelle Renáta Gacková.

Jaké doplňky

Podzim dává mimo jiné prostor také pro velký návrat oldschoolových vlasových ozdob. Znovu se tak setkáme s podlouhlým skřipcem známým jako banana clip nebo cik-cak plastovou čelenkou, bez které by devadesátá léta nebyla úplná. Novinku pak představují velké vlasové spony zdobené třpytivými kamínky či iniciálami, které můžete umisťovat po stranách hlavy nebo jimi sepnout účes v zadních partiích.

Jaký styling

Jste-li příznivcem na oko složitějších účesů, s jejichž přípravou však nestrávíte více než pár minut, rozhodně se inspirujte trendem zvaným topknot. Jedná se o ledabylý drdol umístěný vysoko na hlavě, který můžete dozdobit čelenkou nebo skřipcem, výborný doplněk představují také výrazné kruhové náušnice. Důležitá je přitom rychlost provedení – čím rychleji a více drdol zauzlujete, tím lépe! Při tvarování opět zapojte svou kreativitu, vycházet můžete také z malých copánků, které nakonec vzájemně propletete.

Nenucený styl rozpuštěných vlasů s mírně vytočenými konečky, který působí dojmem „takhle jsem se ráno probudila“, je ideální volbou pro všechny vyznavače minimalismu. Pokud se však ráno budíte s účesem připomínající spíše ptačí hnízdo, budete přece jen muset trochu času věnovat stylingu.

Zdroj: TZ Nouvelle 

Autor článku: Petra Chmelová