Trendy, 12. 6. 2023

Foto: Shutterstock

Že hydratačním krémem se můžete „natřít“ kdykoli? Vlastně ano, ovšem výsledky přinese jen aplikace do tří minut po koupání. A proč v souvislosti s mytím obličeje platí úsloví, že méně je někdy více?

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Tuhle jste v drogerii opět neodolali a koupili si krém proti vráskám, o němž se v televizních reklamách říkají samé hezké věci? Jenže ouha, ani s půlkou vypotřebovaného obsahu se slibovaný zázrak v podobě mladistvého zevnějšku nestal. A pravděpodobně se na tom asi nic nezmění. Je vám tahle situace povědomá? Nevyčítejte si, že jste výrobcům dané kosmetiky takříkajíc sedli na lep. Raději co nejdříve začněte s těmito kroky, jež stárnutí pleti prokazatelně zpomalují!

Chraňte se proti slunci

Každý, kdo touží po zdravé, pružné a zářící pokožce, by se měl důkladně chránit proti slunci, a to celoročně. Takový je názor dermatologů, kteří poukazují na to, že škodlivé UV paprsky jsou častou příčinou stařeckých skvrn a hlubokých rýh, zatímco podstatně zvyšují pravděpodobnost rakoviny kůže. Z tohoto důvodu experti doporučují aplikaci opalovacího krému s ochranným faktorem (SPF) 30. I když je venku pod mrakem, sněží či poprchává!

Myjte si obličej vždy večer

Další dobrá rada se týká hygienických rituálů. Pokud netrpíte akné, odborníci se přiklání k názoru, že není třeba používat kvanta čisticích přípravků. Podle nich je dostačující omýt si obličej vlažnou vodou jednou denně, ideálně pak před spaním. Tím odstraníte všechny nečistoty, které vám uvízly na tváři. Jakmile je kůže zbavena prachu a odumřelých kožních buněk, přivítá jemný dotek zvláčňujícího mléka. Co se týká odličování make-upu, to je kapitola sama pro sebe. I tady je třeba volit správné zbraně, nejlépe pak bez silikonu, parabenů i alkoholu.

Hydratace má své podmínky

Máte ve zvyku používat po koupeli hydratační krém? Pak se nabízí otázka, kdy ho aplikujete. Nejlepších výsledků totiž dosáhnete tehdy, když tak učiníte do tří minut po „výstupu z vany“. To jsou póry ještě dostatečně otevřené, takže doslova pohltí veškerou vlhkost, kterou jim nabídnete. Když už jsme u toho, nevyplácí se podceňovat ani pitný režim. S dostatkem přijatých tekutin nebude pleť tolik zranitelná vůči nepříznivým vnějším vlivům, zatímco se sníží riziko kožních problémů.

Další info: 10 Ways to Slow the Aging Process; 8 Proven Ways to Prevent Wrinkles

Autor článku: Lenka Šmídová