Trendy, 7. 5. 2021

Foto: Shutterstock

Také usilovně přemýšlíte, co na poslední chvíli koupit své mamince ke Dni matek? Máme pro vás pár tipů, které jí zaručeně udělají radost. Tyhle dárky jsou totiž vybrané tak, aby odpovídaly jejímu znamení!

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Co udělá radost maminkám Rybám, Střelcům nebo Lvům?

Beran

Maminky-Berani jsou vždy připravené bojovat – za své děti především. Nic pro ně není důležitějšího a neváhají to dát všem ostatním najevo. Ostatně vášeň, se kterou své potomky chrání, se projevuje i v ostatních aspektech jejího života. Pokud najdou něco, za co stojí bojovat, nevzdají se.

Záleží vaší mamince na životním prostředí? Nemá ráda jednorázové obaly nebo igelitky a třídí tak poctivě, že by mohla být ostatním vzorem? Pak toho využijte a kupte jí například termohrnek na kávu, krabičky na oběd z recyklovatelného obalu, ekologická brčka, ekosáčky na zeleninu apod.

Chcete udělat mamince radost spíše něčím, co podpoří její krásu? Pak vsaďte na lak na nehty v nějaké výrazné barvě, která podtrhne její vášeň.

Býk

Maminky-Býci dokáží být občas tvrdohlavé, i když jde o výchovu. Ale vždy mají na srdci jen to nejlepší pro své potomky. Navíc jsou neskutečně něžné, trpělivé a láskyplné. A péče o děti je pro ně středobodem života. Rády jim pořizují krásní věci, ovšem na sebe občas trochu zapomínají.

Zkuste maminku rozmazlit vy – co jí takhle koupit elegantní kabelku nebo městský batůžek? Nejenže uspokojíte její praktické sklony, které Býci mají, ale také ji potěšíte krásnou věcí, kterou by si sama třeba ani nekoupila.

Pokud máte pocit, že s kabelkou nebo batůžkem byste šlápli vedle, vsaďte na klasiku v podobě nějakého šperku. Nemusí jít o nic okázalého, právě naopak. Například jednoduchý stříbrný náramek poslouží skvěle.

Blíženci

S maminkami-Blíženci je prostě zábava. Nikdy nezkazí žádnou legraci, umějí vymýšlet ty nejlepší hry, zkrátka a dobře, s takovou mámou se děti rozhodně nenudí. Jistě, žádný člověk se nevydrží usmívat 24 hodin denně, ale špatná nálada jí rozhodně nezabere celé dny.

A právě této veselosti můžete využít při vybírání dárku. Co třeba koupit šál či šátek ve výrazných barvách, který jen podtrhne maminčin smysl pro humor a vždy, když si jej oblékne, jí zvedne náladu? Nemusíte se snažit sehnat něco vysloveně bláznivého, ale na usedlé kusy látky raději zapomeňte.

Netroufáte-li si na kus oblečení, můžete zkusit zabrousit do šperků. Nebojte, maminka-Blíženec rozhodně nečeká nic okázalého nebo drahého. Spíše se porozhlédněte po originálním, ručně dělaném šperku, který přesně odpovídá její povaze.

Rak

Maminky-Raci žijí svou rodinou. Zatímco na své okolí občas působí uzavřeně, jakmile se ocitnou ve společnosti svých dětí, úplně rozkvetou. Není nic, co by v rámci péče o potomky neudělaly. Splní jim prakticky každé přání a vůbec nekoukají na své pohodlí. Na prvním místě je pro ně zkrátka rodina, sebe rozmazlují jen málokdy.

Je tedy na vás, aby se vaše maminka cítila skvěle! Předraženým dárkem byste ji nejspíš uvedli do rozpaků, ale takové pohodlné, měkoučké bačkůrky nebo hřejivý „huňatý“ župan je přesně ten druh luxusu, který vaši maminku potěší, když do něj po náročném dni vklouzne.

Pokud vaše maminka, tak jako většina Raků, pro svou rodinu ráda vaří, můžete jí koupit i něco do kuchyně. Ale pamatujte na to, aby dárek nebyl jen praktický – musí být i krásný! Co třeba originální mísu na salát?

Lev

Maminky-Lvi jsou velmi štědré, láskyplné a také kreativní. Za své děti se bijí jako opravdové lvice, bezpečný domov pro potomky je pro ně tím nejdůležitějším. Lvi jsou sice rádi středem pozornosti, ale maminky tohoto znamení rády přenechají místo na slunci svým dětem.

Udělejte mamince radost dárkem, který jako by byl stvořený jen pro ni. Nebojte, pokud nemáte kreativního ducha, nemusíte nic vyrábět. Ale co se takhle podívat po nějakém hrníčku na čaj či kávu s originálním nápisem, který mamince každý den připomene, co všechno pro vás znamená?

Mimochodem, Lvi milují luxus a také krásu. Radost vaší mamince proto určitě udělá i sada štětců pro líčení. Tenhle elegantní dárek jí umožní dopřát si trochu luxusu každý den.

Panna

Maminky-Panny jsou velmi organizované a pořádkumilovné, domácnost jako ze škatulky je pro ně zkrátka přirozeností. Ale kvůli dětem se rády na čas nechají vtáhnout i do chaosu, který péče o potomky často představuje. Jsou oddanými matkami, které by se pro své děti zkrátka rozdaly.

Zkuste mamince darovat něco, co podpoří její strukturovanost a smysl pro plánování a darujte jí diář. Nebojte, nemyslíme ten, který začíná v lednu, ale spíše zápisník, v němž bude moci plánovat a zapisovat vše, co potřebuje. Porozhlédněte se po elegantních sešitech, jež podporují kreativitu.

Chcete-li se spíše vydat tradiční cestou, uděláte mamince radost třeba sadou luxusního pečujícího mýdla a tělového mléka. I velmi praktické Panny se rády nechají rozmazlit!

Váhy

Maminky-Váhy vychovávají děti v duchu spravedlnosti a rovnováhy. Učí je respektu, který svým potomkům také každý den ukazují, nikdy své děti neodsuzují a vždy se jim snaží pomoci s jakoukoli překážkou, se kterou se setkají. Snaží se jim vytvořit harmonický domov plný lásky a porozumění.

K typickým vlastnostem Vah ale patří i láska ke všemu krásnému. Milují design, eleganci… A toho můžete využít. Co takhle pořídit mamince něco krásného do bytu? Designovou vázu, stojánek na šperky, stylový obal na květináč, bytový parfém… Takovým dárkem nic nezkazíte.

Váhy také zbožňují nejrůznější vůně. A tak mamince můžete pořídit parfém. Jen pozor, jeho vůně by se neměla příliš lišit od té, co běžně nosí…

Štír

Maminky-Štíři jsou velmi vášnivé, mají silné ochranitelské sklony, když si něco usmyslí, vždy toho dosáhnou. Na druhou stranu jsou také skvělými pozorovatelkami. Málokdy jim uteče jakýkoli detail, který se týká jejich potomků – vždy bezpečně odhalí, kdy je něco trápí, a nabídnou milující konejšivou náruč.

Své mamince uděláte radost i úplnou maličkostí, není třeba utrácet horentní sumy. Co takhle věnovat jí třeba novou peněženku, vizitkovník nebo pouzdro na členské karty apod., kterých máme každý spoustu? Vsaďte na eleganci a přírodní barvy.

Pokud chcete „zabrousit“ do oddělení šperků, pak jistě nic nezkazíte přívěskem, který bude zároveň elegantní, ale také svým způsobem osobní (např „psí známka“ nebo srdíčko či klíč s nápisem).

Střelec

Maminky-Střelci milují nejrůznější dobrodružství, cestová, přírodu… Jejich děti díky ní poznají krásy domácích i zahraničních luhů a hájů, rozšíří si obzory a nikdy se s nimi nebudou nudit. Zároveň jsou to ale maminky, které na první místo vždy staví zájmy svých dětí a péči o ně.

Využít můžete právě maminčinu lásku k přírodě. Co takhle jí koupit nepromokavý plášť (či pláštěnku), který se jí bude hodin na výlety? Kromě zajímavého designu si všímejte ale i praktičnosti – to, že je pláštěnka jako z přehlídkového mola není nejdůležitější, když vás uprostřed lesa zastihne silná průtrž.

Další, co můžete mamince darovat, je cestovní deník, do kterého si bude moci zapisovat každé dobrodružství a díky kterému bude mít po ruce všechny vzpomínky a zážitky.

Kozoroh

Maminky-Kozorozi jsou praktické a tvrdě pracující, mají smysl pro organizaci nejrůznějších událostí a věcí, nikdy nikomu neodmítnou pomoc. Péči o své potomky berou velmi vážně a jsou jí ochotné obětovat prakticky cokoli. To ovšem občas znamená, že doslova padají únavou.

Zkuste své mamince darovat něco, díky čemu si opravdu odpočine a bude moci relaxovat. Co třeba masku na oči, díky níž rychle usne, nový polštář, díky němuž jí nebudou bolet záda, vonné tyčinky a relaxační hudbu či sůl do koupele, díky kterým si dopřeje opravdovou relaxaci?

Pokud se obáváte, že by si vaše maminka ani tak odpočinek nedopřála, zkuste jí věnovat poukaz na masáž nebo návštěvu v kosmetickém salonu.

Vodnář

Maminky-Vodnáři dokáží být občas i opravdovými rebelkami. Kvůli svým dětem neváhají porušovat pravidla, ve snaze dopřát jim jen to nejlepší neznají hranice. Namísto slepého poslouchání rad okolí dělají věci podle sebe, respektive podle svého nejlepšího vědomí. A vždy s ohledem na dobro dětí.

Není proto divu, že si zaslouží pořádně rozmazlit. Co takhle darovat mamince luxusní sadu masek na obličej nebo krém?

Pořídit můžete i šperk, třeba prsten. Ideálně takový, který má nějaký příběh a vytvořily ho šikovné ruce nějakého místního umělce. Nebojte se výrazných tvarů nebo neobvyklých materiálů, jako je třeba kámen nebo dřevo. Originalita je něco, co vaše maminka rozhodně umí ocenit.

Ryby

Maminky-Ryby jsou oddané pečovatelky, které nijak neskrývají své city – a tak jejich potomci nikdy nepochybují o tom, že jsou milovaní a že pro ně jejich maminky udělají všechno na světě. Starost o rodinu je pro Ryby na prvním místě a neváhají pro ni obětovat své vlastní ambice,

Ryby bývají také často sentimentální a rády se vracejí ke vzpomínkám na doby dávno minulé. I proto mamince uděláte radost například fotoknihou či fotoalbem, do kterého si bude moci vložit fotky z vašeho dětství a mít tak kdykoli po ruce ty nejradostnější vzpomínky.

Pokud chcete sáhnout po „tradičnějším“ dárku, pak rozhodně nic nezkazíte elegantní a luxusní vonnou svíčkou.

Autor článku: Petra Chmelová