Na šamponu záleží
Používejte vlasovou kosmetiku určenou pro váš typ vlasů. Kromě šamponu a kondicionéru dopřejte jednou týdně svým kadeřím masku, která vlasy posílí a zregeneruje. Používejte kvalitní přípravky, ideálně stejné značky, a dbejte nejen na šetrné mytí, ale také rozčesávání, při kterém postupujte od konečků po kořínky – obzvlášť u dlouhých vlasů.
Chraňte je
Vlasy trpí, když jsou vystaveny nepříznivým vlivům, které mají neblahý vliv na jejich kvalitu – ať už jde o mráz, prudké sluneční paprsky, slanou či chlorovanou vodu, ale také extrémní teploty při fénování či kulmování. Pokuste se tedy negativní dopad co nejvíce minimalizovat. Například používejte koupací čepici, v chladných zimních měsících vlasy chraňte čepicí (ale v interiéru ji nezapomeňte naopak sundat!) a v létě zase kloboukem či kšiltovkou. Pokud jde o úpravu účesu, vyhněte se přístrojům, které využívají extrémních teplot – například kulmě či žehličce.
Jste, co jíte
Na sílu, kvalitu a lesk vlasů má vliv i to, co jíte! Prospějete jim například konzumací zelených potravin jako špenát, brokolice nebo fazolky – jsou totiž zdrojem vitaminu A a C, železa a vápníku. Lámavosti vlasů a jejich padání zamezuje rovněž hořčík, který lze najít například v luštěninách nebo ořechách. Růst urychluje vitamin D, jež je obsažen třeba v rybách jako je losos nebo sardinky – ty zároveň obsahují důležité omega-3 nenasycené mastné kyseliny. Kvalitu vlasů podporují i bílkoviny.
Svěřte se masáži
Jemná masáž vlasové pokožky je nejen příjemná záležitost, ale také velmi prospěšná – prokrvení zabraňuje padání vlasů a stimuluje jejich růst. A kromě toho ještě uvolňuje napětí a stres. Vyzkoušejte jemné krouživé pohyby bříšky prstů anebo poklepávání. Masírovat hlavu si můžete sami (například před mytím hlavy, ale i na sucho), anebo se svěřit do rukou profesionálů.
Zdroj: TZ Dyson