Trendy, 25. 9. 2022

Foto: Shutterstock

Pravidelná péče o pleť v obličeji je pro mnohé naprostou samozřejmostí. Chodíme na kosmetiku obličeje, používáme drahé pleťové krémy nebo podstupujeme omlazující zákroky. Často ale mnoho z nás podceňuje péči o krk a dekolt. Přitom právě tyto partie o našem věku umí prozradit více, než bychom chtěli. Poradíme vám několik tipů, jak správně pečovat o okolí krku a dekoltu.

Přidat na Seznam.cz

Už vám nic neunikne!
Přidejte si web na hlavní stránku Seznam.cz.

Pokožka na krku je velmi jemná. A stejně jako i kůže na obličeji je náchylná na vznik pórů, pupínků, vrásek a projevuje se na ní nedostatek kolagenu v podobě povadlé kůže. Je proto důležité jí věnovat velkou pozornost. A to samé platí o dekoltu. Pokud nevíte, jaké správné produkty na krk a dekolt používat, pak si pamatujte, že zde máme stejný typ pleti, takže co „snese“ obličej, je vhodné i na krk a dekolt.

Odlíčení je základ

Každodenní odlíčení by nemělo končit u brady. Rozhodně nezapomínejte na krk a dekolt. I když třeba nepoužíváte make-up, za celý den se na pleti nahromadí nečistoty či přebytečný maz, které odlíčením odstraníme.

Nepoužívejte mýdlo, to vysušuje. Dobrá je micelární voda. Jedná se o přípravek, který vzniká kombinací pleťové vody a drobných olejových částeček tzv. micel. Ty působí jako magnet. Při kontaktu s kůží navážou na svůj povrh nečistoty, které následně uzavřou ve svém centru a tím umožňují šetrné čištění pleti bez podráždění. Pokud máte odličovací kartáček, pak ho používejte i na krk a dekolt.

Pozor na slunce

To, že na obličej máme používat SPF krémy je známé, ale při jejich aplikaci rozhodně nezapomínejme ani na krk a v létě pak i na dekolt. Zabráníte tak vzniku reakcí na slunce v podobě pigmentových skvrn i vzniku vrásek. A samozřejmě se jedná i důležitou ochranu proti zákeřným kožním onemocněním,“ říká dermatoložka MUDr. Lucia Mansfeldová.

V léči odborníků

Máte-li již viditelné známky stárnutí na pleti krku a dekoltu, stejně jako na obličeji můžete využit anti-agingové metody, jako je například mezoterapie kyselinou hyaluronovou. Ta hluboce hydratuje pokožku a pomáhá jí zpružnit, sjednocuje barevný tón pleti a zbavuje jemných vrásek. Je vhodná i na hřbety rukou, kde je náš věk také velmi čitelný.

Další metodou pro udržování dobrého stavu pleti na krku i dekoltu je též chemický peeling. Jde o lékařské ošetření pokožky za pomocí aplikace nejčastěji ovocných kyselin. Peeling odstraní vrstvy kůže do určité hloubky a jejich obnovení znamená regeneraci pleti a tím pádem sjednocenější barevný odstín pleti. Pro maximální účinnost se provádí v sérii několika sezení. Vhodně kombinujeme kyselinu glykolovou, mandlovou, askorbovou či citronovou – pro ten nejlepší možný efekt,“ dodává MUDr. Lucia Mansfeldová.

Zdroj: TZ Perfect Clinic

Autor článku: Andrea Veselá